یخ خشک

یخ خشک چیست؟

یخ خشک شکل جامد دی اکسید کربن است. این ماده بسیار سرد است و در دمای اتاق نیز به گاز دی اکسید کربن تبدیل می شود، بنابراین برای پروژه های مختلف مفید است. در این مقاله که توسط پارسیان شیمی نگین طهران آماده شده است با این ماده بیشتر آشنا خواهید شد. توجه داشته باشید که برای تهیه از فروشگاه های مجاز فروش این ماده بسیار ارزانتر و ایمن تر می باشد اما می‌ توانید آن را خودتان با استفاده از کپسول آتش نشانی CO2 یا دی اکسید کربن تحت فشار در یک مخزن یا کارتریج نیز تولید نمایید. در ادامه متن با ما همراه باشید تا با روش تولید و تهیه این ماده در خانه بیشتر آشنا شوید.

مواد مورد نیاز برای تهیه یخ خشک خانگی

کپسول آتش نشانی CO2 یا مخزن دی اکسید کربن

کیسه های پارچه ای

دستکش های ایمنی

نوار چسب (اختیاری)

نام دی اکسید کربن حتما باید در لیبل های کپسول های آتش نشانی برچسب گذاری شود. اگر یک کپسول آتش نشانی بر روی لیبل خود نام  «دی اکسید کربن» را مشخص نکرده باشد، ممکن است در این آزمایش جواب مناسب نگیرید

طرز تهیه یخ خشک خانگی

تنها کاری که باید انجام دهید این است که فشار روی گاز را آزاد کنید و یخ خشک را جمع کنید. دلیل استفاده از کیسه پارچه ای این است که به گاز دی اکسید کربن اجازه خروج می دهد و فقط یخ خشک باقی می ماند.

مطالعه بیشتر:   وابستگی صنایع غذایی به مواد اولیه

همانطور که در بالا هم اشاره شد، شکل جامد دی اکسید کربن است که بسیار سرد است و به گاز دی اکسیدکربن تبدیل می شود بنابراین می توان استفاده های مختلفی از آن کرد که در قسمت های قبلی به برخی از آنها اشاره شد. شما می توانید این ماده را با استفاده از کپسول آتش نشانی CO2 یا دی اکسید کربن تحت فشار در مخزن درست کنید.

دستکش های ایمنی قوی بپوشید. زیرا یخ خشک بسیار سرد است و ممکن است دچار سرمازدگی و … شوید

روش اول

نازل کپسول گاز دی اکسید کربن را داخل کیسه لباس قرار دهید و با چسب آن را محکم کنید.

شیر سیلندر گاز دی اکسید کربن را باز کنید تا به کیسه لباس وارد شود. اگر بخار از کیسه بیرون زد و کیسه به تدریج بزرگ تر شد، نگران نباشید.

بعد از تخلیه کامل سیلندر گاز دی اکسید کربن، شیر سیلندر گاز را ببندید و کیسه را به خوبی تکان دهید. سپس نازل را از کیسه لباس خارج کنید.

توجه داشته باشید که یخ خشک زمین نخورد. همچنین بدون دستکش به آن دست نزنید چون به پوست آسیب می رساند. در ظرفی که یخ خشک را در آن نگهداری می کنید، نبندید چون باعث تولید گاز و ایجاد فشار می شود. بنابراین باید از ظروف قابل تهویه استفاده کنید.

روش دوم

برای درست کردن یخ خشک یک کپسول دی اکسید کربن (با فشار حداقل ۷۵ بار و دمای حدود ۳۱ درجه سانتیگراد) تهیه کنید. اگر کپسول را برعکس کنید (بصورتیکه که شیر خروجی آن در پایین قرار گیرد) و شیر را باز کنید، CO2 به صورت یخ خشک از آن خارج می شود. این پدیده به علت فرآیند اختناق یا خفگی ایجاد می شود.

مطالعه بیشتر:   مهم‌ترین کاربردهای اسید سیتریک در صنعت

توجه داشته باشید که در زمان ساخت و استفاده از، حتما احتیاط کنید و از نکات ایمنی ارایه شده در این مطلب استفاده کنید.

نکات ایمنی برای استفاده از یخ خشک

از تماس مستقیم پوست با یخ خشک جلوگیری کنید چون می تواند باعث سوختگی مشابه یخ زدگی شود. هنگام دست زدن به آن حتما از دستکش های عایق استفاده کنید.

این ماده را در مکان های دارای تهویه نگهداری کنید چون این ماده مقدار زیادی دی اکسید کربن دارد که سبب افزایش غلظت آن در خون می شود. از نگهداری یخ خشک در یخچال، فریزر یا مکان دیگری که تهویه ی هوا وجود ندارد، اجتناب کنید چون باعث افزایش فشار و در نهایت عواقب ناخواسته انفجاری می شود.

اگر یخ خشک را در اتومبیل حمل می کنید، حتما از ظروف قابل تهویه برای نگهداری آن استفاده کنید و شیشه های ماشین را پایین بکشید تا از استشمام گاز جلوگیری شود.

بریدن و خرد کردن مشکل است. پس سعی کنید آن را به شکل و اندازه مورد نیاز خود خریداری کنید. اگر می خواهید آن را برش دهید، حتماً از دستکش عایق و عینک محافظ استفاده کنید.

اجازه دهید یخ خشک باقی مانده، در یک منطقه با تهویه مناسب به گاز تبدیل شود. اینکار تنها باید در فضای باز باشد. فقط مطمئن شوید که آن را از دسترس کودکان و حیوانات خانگی دور نگه دارید.

هرگز یخ خشک را نخورید و قورت ندهید.

مقالات مرتبط:

آشنایی با اسید سیتریک خوراکی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا