کاربرد محلول‌های شیمیایی در درمان قارچ ناخن

کاربرد محلول‌های شیمیایی در درمان قارچ ناخن

کاربرد محلول‌های شیمیایی در درمان قارچ ناخن قارچ ناخن یکی از بیماری‌های عفونی پوستی است که در صورت عدم رسیدگی به موقع می‌تواند آسیب‌های جدی به ناخن یا پوست شما وارد کند. منشا اصلی این بیماری عفونت ناخن است و اغلب با نشانه‌هایی مانند قرمزی یا پوسته پوسته شدن ناخن بروز پیدا می‌کنند. برخی از محلول‌های شیمیایی می‌تواند در درمان قارچ ناخن مفید باشند. از این رو در این مقاله از پارسیان شیمی طهران قصد داریم شما را با رایج‌ترین ضد قارچ‌ها آشنا کنیم.

محلول‌های شیمیایی و درمان قارچ ناخن

محلول‌های شیمیایی به خصوص ضد قارچ‌ها از تولید سلول‌های عفونی و تکثیر آن‌ها جلوگیری می‌کند. ضد قارچ‌ها معمولا به صورت کرم، پماد، محلول یا قطره تولید و در بازار موجود هستند. برای خرید این مواد می‌توانید به داروخانه مراجعه کنید.

آشنایی با بیماری قارچ ناخن

قارچ ناخن یک نوع بیماری عفونی است که قسمت‌هایی از ناخن شما را درگیر کرده و ایجاد ناراحتی می‌کند. قارچ‌ها به طور طبیعی در کنار باکتری‌های مختلف بدن یا روی قسمتی از آن‌ها قرار داشته و مشکل زمانی حاد می‌شود که این قارچ‌ها بیش از اندازه در بدن رشد می‌کنند. این عفونت‌ها اغلب به صورت نقطه‌های سفید یا زرد زیر ناخن انگشت دست یا پا ظاهر شده و به مرور ایجاد درد و ناراحتی می‌کنند.

نحوه استفاده از محلول‌های ضد قارچ

از محلول‌های ضد قارچ معمولاً برای کاشت ناخن استفاده می‌شود. این محلول‌ها قادر هستند تا هرگونه چربی، آلودگی یا رطوبت اضافی را از صدف ناخن گرفته و در خود حل کنند. بعد استفاده از این محلول ها سفیدک‌هایی روی ناخن ایجاد می‌شوند که نشان دهنده ناخن برای کاشت هستند.

مطالعه بیشتر:   دانستنی‌های واکسن آنفولانزا

از محلول‌های ضد قارچ معمولاً برای درمان و بهبود قارچ‌های عفونی ناخن استفاده می‌شود. بسیاری از این محلول‌ها علاوه بر داشتن ترکیبات ضد قارچ و ضد باکتری دارای ترکیبات غنی و مغذی مانند الاستین، کراتین، کلاژن و… هستند که به رشد بهتر و تقویت ناخن شما کمک می‌کنند.

کاربرد قطره ضد قارچ در درمان بیماری‌های ناخن

قطره‌های ضد قارچ در انواع مختلفی در بازار وجود داشته و قابل تهیه است. این قطره‌ها مستقیم روی محل درگیر قرار گرفته و از رشد باکتری‌های مزاحم جلوگیری می‌کنند. در ادامه نمونه‌هایی از ضد قارچ‌های مفید و کاربردی به شما معرفی می‌شوند:

قطره سیکلوپیروکس

این محلول معمولاً برای افرادی با سیستم ایمنی سالم استفاده می‌شود. این دارو معمولاً در درمان قارچ‌های غیر مرتبط با ماهک ناخن بسیار مفید و موثر هستند. استفاده از قطره سیکلوپیروکس از بازگشت مجدد عفونت جلوگیری می‌کند.

کاربردهای مهم ضد قارچ ناخن افینوکونازول

این دارو اولین بار در سال ۲۰۱۴ تأیید و معرفی شد. ضد قارچ ناخن افینوکونازول به صورت موضعی روی پوست قرار گرفته و باعث درمان قارچ‌های عفونی ناخن می شود. این دارو باید روی ۱ بار به مدت ۴۸ هفته استفاده شود.

تاوابورول

یک داروی ضد قارچ کاملاً جدید است که برای درمان قارچ‌های ناخن پا استفاده می‌شود. این دارو باید به صورت روزانه به مدت ۴۸ هفته مورد استفاده قرار بگیرد.

قیمت محلول‌های شیمیایی ضد قارچ ناخن

قیمت محلول‌های شیمیایی به عوامل مختلفی وابسته است که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نوع و کیفیت داروی مورد نظر اشاره کرد.

شما می‌توانید این محلول‌های کاربردی و مفید را از داروخانه‌های سراسر کشور تهیه و مورد استفاده قرار دهید.

مطالعه بیشتر:   کاربرد مهم سود سوزآور در تصفیه آب

خرید زانتان گام

کاربرد اسیدهای ضعیف در صنعت آبکاری

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا
×

 

پشتیبانی در واتساپ!

برای استعلام قیمت و خرید در واتساپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟