مزایای استفاده از سولفات منگنز در پسته

مزایای استفاده از سولفات منگنز در پسته

سولفات منگنز یک ماده معدنی است که به دلیل خواص فوق‌العاده خود این روزها کاربرد زیادی در صنایع مختلف پیدا کرده است. از کود سولفات منگنز در صنعت کشاورزی بسیار استفاده می‌شود. مزایای استفاده از سولفات منگنز در پسته در واقع با افزودن این ماده معدنی به خاک، قوت آن به طرز شگفت‌آوری چندین برابر می‌شود. از سولفات منگنز در تولید فولاد ضد زنگ و تقویت درختان پسته استفاده می‌شود. در این مقاله از پارسیان شیمی طهران قصد داریم کاربردهای فراوان این ماده شیمیایی معدنی را در رشد درختان پسته مورد تحلیل و بررسی قرار دهیم. در ادامه همراه ما باشید.

مزایای استفاده از سولفات منگنز در پسته

سولفات منگنز چیست؟

یک ترکیب معدنی است که از سنگ معدن منگنز به دست آمده و معمولاً به شکل بلورهای سفید در بازار موجود است. این ماده به راحتی در آب حل شده و بیشترین میزان انحلال‌پذیری آن در دمای اتاق صورت می‌گیرد.

کاربرد منگنز در صنعت کشاورزی

مقدار زیادی از منگنز در ریشه و ساقه درختان ذخیره شده و باعث رشد هر چه بیشتر آن‌ها می‌شود. البته استفاده بیش از اندازه از این ماده معدنی ممکن است باعث مسمویت گیاهان شما شود. بنابراین توصیه می‌کنیم قبل استفاده از این ماده کاربردی حتماً با یک مهندس کشاورزی مشورت کنید.

روش‌های افزودن سولفات منگنز به خاک

برای افزودن منگنز به خاک ۲ روش وجود دارد. خشک و محلول. در صورتی که این ماده به گیاه تزریق شود، دسترسی آن به منگنز بسیار آهسته انجام می‌شود. در حالی که روش محلول پاشی اثربخشی بهتری دارد. روش محلول پاشی در واقع همان اسپری نمودن محلول روی برگ‌های درختان است.

مطالعه بیشتر:   کاربرد مهم سود سوزآور در تصفیه آب

قیمت خرید و فروش

مزایای استفاده از سولفات منگنز در رشد درختان پسته

مقدار کمی از این ماده کاربردی منگنز مورد نیاز درختان پسته را فراهم می‌کند. استفاده از سولفات منگنز باعث جذب سریع‌تر عناصر غذایی درختان پسته می‌شود. از طرفی حضور این ماده باعث افزایش شادابی و فتوسنتز بهتر گیاهان شما می‌شود.

سولفات منگنز خاصیت حلالیت بالایی دارد. به این ترتیب می‌تواند به راحتی در آب حل شده و به گیاه افزوده شود.

چه عواملی باعث کمبود منگنز درخت پسته می‌شوند؟

زمانی که PH محیط رشدی بیش از ۶.۵ داشته باشد، عنصر منگنز در خاک ثابت شده و در دسترسی گیاه قرار نمی‌گیرد.

کمبود منگنز ناشی از کمبود کود حاوی این ماده ارزشمند است.

استفاده بیش از اندازه از کلات‌های آهن هم می‌تواند باعث کمبود منگنز در درختان پسته شود.

قیمت خرید و فروش منگنز در بازار

قیمت سولفات منگنز تحت تأثیر عوامل مختلفی قرار می‌گیرد که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به درجه خلوص و گرید تولیدی آن اشاره کرد. وزن بسته‌بندی این ماده هم تأثیر زیادی روی قیمت محصول شما خواهد داشت. به عبارت بهتر هر چه وزن محصول شما بیشتر باشد، قیمت آن بالاتر خواهد بود.

امیدواریم این مقاله اطلاعات مفیدی درباره کاربردهای سولفات منگنز در رشد درختان پسته در اختیار شما قرار داده باشد. همراه ما باشید.

خرید آب اکسیژنه

کاربرد متا بی سولفیت در صنایع غذایی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

اسکرول به بالا
×

 

پشتیبانی در واتساپ!

برای استعلام قیمت و خرید در واتساپ با کارشناسان ما در ارتباط باشید

× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟