آموزش درست کردن سوسک کش خانگی

آموزش درست کردن سوسک کش خانگی

آموزش درست کردن سوسک کش خانگی با گسترش زندگی شهری، محیط زندگی حیوانات کوچکتر و کوچکتر می‌شود، درنتیجه حیوانات موذی کم کم به محیط زندگی انسان‌ها پیشروی می‌کنند و این اتفاقی ناگزیر است. وجود این موجودات در محیط زیست انسان و همزیستی با آن‌ها اتفاقی ناخوشایند است، از این رو که نه تنها موجب آلودگی‌های محیط می‌شوند؛ بلکه شیوع بیماری‌های باکتریایی و ویروسی را هم افزایش می‌دهند.

به طور معمول، با گرم‌تر شدن هوا، در صورت وجود رطوبت و منبع غذایی، رد پای این موجودات در محل زندگی پیدا می‌شود. در صورتی که اقدامات به موقع و مناسبی صورت نگیرد، این موجودات موذی شروع به تکثیر می‌کنند و به طور فراینده‌ای تعدادشان افزایش می‌یابد؛ به طوری که ممکن است کار به جایی برسد که انسان آن محل را ترک کند!

آموزش درست کردن سوسک کش خانگی با بوریک اسید چگونه است؟

به منظور تهیه‌ی و آموزش درست کردن سوسک کش خانگی کارآمد مبتنی بر بوریک اسید، چندین روش بسیار ساده وجود دارد که با تهیه کردن بوریک اسید، می‌توان آن‌ها را امتحان نمود. استفاده از این روش، به محیط زیست آسیب نمی‌زند و در مقایسه با اسپری‌های سوسک‌کش که افراد، ناخواسته در معرض بوی سمی آن قرار می‌گرفتند، برای سلامتی انسان خطری ندارد. فروشگاه تمادکالا، عرضه کننده مواد شیمیایی آزمایشگاهی و صنعتی، مفتخر است که اعلام کند، قادر به عرضه بوریک اسید به سراسر نقاط کشور ایران است. برای اطلاع بیشتر از مشخصات بوریک اسید و سفارش آن می‌توانید از طریق لینک زیر اقدام کنید.

محلول بوریک اسید و آرد

برای تهیه‌ی این محلول، و آموزش درست کردن سوسک کش خانگی به مقدار ۱۲۰ گرم (یک فنجان) آرد، ۱۲۰ گرم (یک فنجان) پودر بوریک اسید و مقداری آب نیاز دارید. پودر بوریک اسید و آرد را با هم ترکیب کنید و سپس، به آرامی آب را اضافه کنید تا ترکیب به شکل محلول درآید. به این نکته توجه داشته باشید که حین تهیه‌ی محلول، حتما از دستکش استفاده کنید.

مطالعه بیشتر:   استخراج فلزات با اسید کلریدریک

محلول تهیه شده را در ظروف کوچک بریزید و در محل‌های مورد نظر خود مانند پشت کابینت، داخل سرویس بهداشتی، گوشه‌ی حیاط و به طور کلی محل رفت و آمد سوسک‌ها قرار دهید. حتی می‌توان یک قطعه پنبه‌ی کوچک را به محلول آغشته کرد و سپس در درزها و شکاف‌ها قرار داد. آرد با بوی مطبوعی که ایجاد می‌کند؛ سوسک‌ها را به سمت خود می‌کشاند و سپس بوریک اسید با خواصی که دارد؛ آن‌ها را می‌کشد.

مخلوط بوریک اسید و پودر شکر

برای تهیه‌ی این مخلوط، و آموزش درست کردن سوسک کش خانگی به مقدار۱۲۰ گرم (یک فنجان) شکر، ۲۴۰ گرم (یک فنجان) پودر بوریک اسید، روغن نعنا (توصیه) و مقداری آب (در صورت نیاز) نیاز دارید. پودر بوریک اسید و شکر را با هم ترکیب کنید و توصیه می‌گردد که چند قطره هم روغن نعنا به آن بیافزایید و سپس ترکیب به دست آمده را در مکان‌های مورد نظر قرار دهید. می‌توان با افزودن آب ترکیب تهیه شده را رقیق نمود و با آغشتن به پنبه در نقاط مختلف خانه استفاده نمود.

بوراکس به جای اسید بوریک

بوراکس یا بوره، یک ماده‌ی سفید پودری با فرمول شیمیایی Na2B4O7 است که به نام‌های سدیم تترا بورات یا دی سدیم تترابورات نیز نامیده می‌شود و به دو فرم مایع و پودری در تولید محصولات مختلف مانند شوینده‌های خانگی و آفت‌کش‌ها کاربرد دارد.

ساختار شیمیایی بوراکس و آموزش درست کردن سوسک کش خانگی

بوراکس، به دلیل خاصیت حشره‌کشی قوی که دارد؛ یک جایگزین بسیار ساده برای اسید بوریک است. آموزش درست کردن سوسک کش خانگی ریختن پودر بوراکس در مناطق رفت و آمد سوسک‌ها، موجب چسبیدن این پودر به پاهایشان شده و در پوسته‌ی آن‌ها خراش و آسیب ایجاد می‌کند و بدین طریق باعث از بین رفتن آن‌ها می‌گردد. علاوه بر استفاده از این روش، می‌توان یک طعمه با استفاده از بوراکس، شکر و آب جهت به دام انداختن سوسک‌ها داشت، به نوعی چیزی مشابه با تله زیر مد نظر است.

مطالعه بیشتر:   هیدروژن پراکسید چه کاربردهایی دارد؟

تله مبتنی بر بوریک اسید

این تله کمی خلاقانه است و نیاز به یک ظرف در دار مانند یک بطری پلاستیکی است. آموزش درست کردن سوسک کش خانگی در زندگی روزمره بطری پلاستیکی معمولا یک دورریز به حساب می‌آید؛ بنابراین در هر خانه‌ای قطعا تعدادی بطری پلاستیکی بلااستفاده وجود دارد. اگر این تله را برای قرار دادن در محیط داخل خانه درست می‌کنید، در بالای ظرف تعدادی سوراخ ایجاد کنید ولی اگر در خارج از خانه می‌خواهید قرار دهید، تنها همان یک سوراخ در بخش بالایی طرف کفایت می‌کند.

سپس بطری را با بوریک اسید (۱۲۰ گرم)، شکر (۱۲۰ گرم) و کمی آب، عسل یا گوشت گاو از پیش تهیه شده را پر کنید. بطری را به گونه ای برش دهید که با وارونه کردنِ بخش بالایی، سوراخ به سمت پایین قرار بگیرد. آموزش درست کردن سوسک کش خانگی محلولی که با بوریک اسید و تعدادی مواد خوراکی دیگر تهیه کردید، بوی بسیار دلپذیری برای سوسک ها ایجاد می‌کند و سوسک‌ها را به سمت خود می‌کشاند و همین موجب به دام افتادن آن‌ها درون ظرف از طریق سوراخ های ایجاد شده می‌شود. طراحی به گونه ای است که سوسک‌ها پس از افتادن در محلول نمی‌توانند از آن خارج شوند.

همچنین از بوراکس برای از بین بردن مورچه‌ها هم استفاده می‌شود. به این صورت که محلول مورد نظر را در محل رفت و آمد مورچه‌ها قرار می‌دهند و مورچه‌ها بعد از خوردن آن، کشته می‌شوند.

نکات استفاده از سوسک کش مبتنی بر بوریک اسید

آموزش درست کردن سوسک کش خانگی پس از تهیه‌ی محلول‌ها برای سمپاشی کوچکترین قسمت‌ها از گردپاش‌های مناسب استفاده کنید.

این ماده سمی نیست ولی امکان ایجاد خارش وجود دارد.

محلول‌ها و ترکیبات تهیه شده دور از دسترس کودکان و حیوانات نگهداری شود.

مقالات مرتبط:

آشنایی با انواع کودهای شیمیایی

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا