آشنایی با اسید سیتریک خوراکی

آشنایی با اسید سیتریک خوراکی

آشنایی با اسید سیتریک خوراکی همه ما طعم ترش پرتقال را چشیده ایم. جالب است بدانید که علت این طعم ترش و ترشی بسیاری از میوه های دیگر به علت وجود ماده ای به نام اسید سیتریک است. در پاسخ به این سوال که اسید سیتریک خوراکی چیست باید گفت که اسیدی ضعیف که در مرکبات و برخی سبزیجات وجود دارد و علت طعم ترش و دلپذیر آنهاست. ولی امروزه از اسید سیتریک خوراکی در حجم انبوهی برای تولید مواد غذایی استفاده می شود.

اسید سیتریک خوراکی چیست؟

آیا این اسید برگرفته از همان ترکیب موجود در میوه هاست؟ پاسخ منفی است. استخراج اسید سیتریک از میوه ها دشوار و هزینه بر است. برای صاحبان صنایع غذایی صرفه اقتصادی ندارد که از اسید میوه ها بهره گیرند. به همین دلیل نوعی از اسید سیتریک را تولید می کنند که در حجم انبوه قابل عرضه می باشد. استفاده و آشنایی با اسید سیتریک خوراکی در مواد غذایی کنسروی، نوشیدنی ها و … حالتی مشابه به پرتقال در آنها ایجاد می کند.

آشنایی با اسید سیتریک خوراکی خشک

یکی از انواع اسید سیتریک خوراکی را می توان اسید سیتریک خشک دانست. این نوع از اسید سیتریک به شکل دانه هایی است که سفید رنگ می باشند. افزودن اسید سیتریک خشک به مواد غذایی کنسروی، آب نبات ها، نوشیدنی ها و … ضمن اینکه می تواند اسیدیته آنها را تنظیم کند، باعث افزایش ماندگاری آنها نیز می شود. هم چنین طعم دل انگیزی به این مواد غذایی می دهد که باعث پرطرفدار شدن آنها گشته است. آشنایی با اسید سیتریک خوراکی ، یکی از پر مصرف ترین این مواد است و می توان ادعا کرد که حدود ۷۰ درصد مصرف کل این اسید را در بخش صنایع غذایی به خود اختصاص داده است. باید اشاره کرد که اسید سیرتیک خشک به شیوه صنعتی و با استفاده از ذرت به دست می آید.

مطالعه بیشتر:   به سادگی خمیر ماکارانی 100% خونگی درست کن!

اسید سیتریک از کجا تهیه کنم؟

این اسید پر طرفدار را از کجا می توان تهیه کرد که کیفیت مناسبی داشته باشد و بتوان با اطمینان به منظور مصارف خوراکی از آن بهره جست؟ در پاسخ به این پرسش و آشنایی با اسید سیتریک خوراکی را از کجا تهیه کنم باید گفت که در نظر گرفتن کیفیت این محصول از مهم ترین فاکتورهایی است که باید در نظر گرفته شود. هم چنین بحث قیمت اسید سیتریک از دیگر مواردی است که برای مصرف کننده از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

خرید اسید سیتریک خوراکی

شما می توانید برای خرید و آشنایی با اسید سیتریک خوراکی ، به سایت پارسیان شیمی نگین تهران مراجعه کرده و نسبت به خرید این محصول اقدام نمایید. خرید و آشنایی با اسید سیتریک خوراکی از این مجموعه به شما امکان می دهد که محصولی با کیفیت عالی تهیه کنید. هم چنین قیمت این اسید به نسبت سایر مراجع فروش ارزان تر است. به علت حذف واسطه ها شاهد چنین مساله ای هستیم. از آنجایی که پارسیان شیمی نگین تهران خود تولید کننده اسید سیتریک خوراکی است، قیمت نهایی این محصول را برای مصرف کننده پایین تر در نظر گرفته و از حاشیه سود خود کاسته و به این شیوه، در راستای جلب رضایت مشتری گام برداشته است.

خطرات جانبی اسید سیتریک

سازمان غذا و داروی آمریکا آشنایی با اسید سیتریک خوراکی را به عنوان یک ماده بی خطر به رسمیت شناخته اما هیچ گونه تحقیق علمی درباره خطرات مصرف بیش از حد اسید سیتریک مصنوعی در مدت زمانی طولانی انجام نشده است.

مطالعه بیشتر:   پنیر صنعتی مفید یا مضر؟

آشنایی با اسید سیتریک خوراکی گزارش هایی مبنی بر واکنش های آلرژیک و ابتلا به برخی بیماری ها بر اثر مصرف اسید سیتریک گزارش شده که از آن جمله می توان به درد و سفتی مفصل، درد عضلانی، درد معده و تنگی نفس در چهار نفر بعد از مصرف مواد غذایی حاوی اسید سیتریک مصنوعی اشاره کرد.

اگرچه محققان تاکید کرده اند هنوز مشخص نشده که آیا آشنایی با اسید سیتریک خوراکی مسئول این علائم بوده یا خیر و نیاز به تحقیقات بیشتری در این زمینه می باشد.

این علائم در افرادی که اسید سیتریک طبیعی مانند لیمو ترش یا لیمو شیرازی مصرف می کنند دیده نشده است.

آشنایی با اسید سیتریک خوراکی محققان بر این باورند که به احتمال قوی این علائم به کپک استفاده شده برای تولید اسید سیتریک مرتبط می باشد.

مقالات مرتبط:

خمیر دندان بدون سدیم لوریل سولفات

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

اسکرول به بالا